مشخصات خودروی آلفارومئو جولیتا

مدل :

GIULIETTA 1.4 170 AT

مشخصات موتور و دنده :
4 سیلندر 1400 سی سی – 6 دنده اتوماتیک دو کلاچه (اهرم F1 سفارشی) – 170 اسب بخار

امکاناتدرونی جولیتا:
مجهز به شیشه بالابر با قابلیت ONE TOUCH – نمایشگر باد تایر TPMS – آیینه وسط فتوکرومیک – تهویه مطبوع دوگانه اتوماتیک Digital Dual Zone – کروز کنترل Cruise Control – مدیریت پیمایش Trip Computer – سیستم صوتی با قابلیت پخش CD/SD Card و ورودی USB – سیستم صوتی حرفه ای BOSE®مجهزبه آمپلی فایر و ساب ووفرHiFi -صندلی با روکش چرم طبیعی – صندلی های جلو برقی باسیستم گرمکن – ایموبلایز و ریموت کنترل – دزدگیر – فرمان و دسته دنده با روکش چرمی – سیستمBlue&Me – سامانه ناوبری با صفحه نمایش چند منظوره – سنسور باران و گردو غبار – فرمان مجهز به کنترل سیستم صوتی

امکانات بیرونی جولیتا:
چراغهای مه شکن جلوو عقب – چراغهای جلو لنزی و LED با قابلیت روشن و خاموش شدن اتوماتیک- چراغهای جلوزنون با سیستم شست و شوی چراغ جلو – چراغهای عقب LED – رینگهای آلومینومی وتیتانیومی – آیینه های جانبی مجهز به تنظیم برقی، گرمکن و سیتسم تاشوی برقی . فتوکرومیک – سقف شیشه ای – سنسور پارک عقب

مشخصات کامل فنی + معرفی خودروی آلفارومئوجولیتا

برای خودروی مانند جولیتا، ایمنی یک پیشفرض اولیه به حساب می آید. استفاده گسترده از مدرن ترین تکنولوژی های روز دینایخودرو، در کنار طراحی ویژه اتاق خودرو و سیستمهای کنترل حرکتی و ایمنی های فعال وغیر فعال در کنار هزاران ساعت تست این خودرو سبب شده است کسب 5 ستاره ایمنی موسسهEuroNcapبخش کوچکی از تضامین امنیتی جولیتا شود. کسب عنوان ایمن ترین خودروی کلاسمتوسط در جهان نیز تنها یکی از ویژگی های جولیتا می باشد.قلب تپنده ی جولیتا خوناصیل آلفا را همچون آتشفشانی از شور و هیجان درون کالبد عضلانی آن جاری میکند تاشور واقعی جوانی را به سرنشینانش ارزانی کند.دنیایی از تکنولوژی های مدرن وتجربیاتی منحصر بفرد که رد آنها را تنها در مسابقات فرمولای وان می توان گرفت؛ترکیبی بی نظیر از سرعت، شتاب بالاو مصرف سوخت پایین و پاکیزگی را که هنوز دربسیاری از خودرها جزو آمال و آرزوها می باشد به صورت یکجا در جولیتا خواهیدیافت.

استفاده از تکنولوژی های مولتی ایر، مایکروهیبرید(Start & Stop)، توربو سبب شده است موتور جولیتا علی رغم حجم پایین قدرت و گشتاور خارق العادهای داشته باشد. پایین ترین میزان مصرف سوخت در کلاس هاچ بک سایز متوسط علی رغم شتاببسیار عالی ناشی از ترکیب فوق العاده قوای محرکه جولیتا می باشد.جولیتا با دو نوعگیربکس دستی و دو کلاچه TCTعرضه می شود. کیفیت بالای ساخت هر دو گیربکس و انتخابهوشمندانه ضرایب آنها، سبب شده است علاوه بر ارائه پویایی بی نظیری که از یک آلفارومئو انتظار می رود، مصرف سوخت خودروها نیز بسیار کاهش یابد.سیستم تعلیق جولیتا درجلو از نوع مک فرسون انتخاب شده است که از آلیاژهای سبک ساخته شده است. این سیستمعلیرغم راحتی مناسب، با کمک سیستم مولتی لینک عقب پایداری مناسبی را در پیچها ومانورها در جولیتا برای راننده به ارمغان می آورد.سامانه کنترل دینامیک خودرو (VDC) ترکیبی از سیستمهای پیشرفته الکترونیکی می باشد که در کنترل خودرو در زمان حرکت بهکمک شما می آید. مجموعه این سیستم از تکنولوژیهای ESP، ASR،HBA، MSR،CBC، DST، HHC،ABS،EBD، E-Q2،PreFillو AFS تشکیل شده است که نهایت لذت رانندگی مطمئن را برایشما به ارمغان می آورد.

آلفا D.N.A

با این تکنولوژی جولیتا را برای شرایط مختلفرانندگی آماده نمایید. در حالت رانندگی اسپرت می بایست حالت دینامیک (D)، رانندگیروزمره و عادی (N) و در شرایط هوایی نامساعد (A) را با استفاده از کلید روی کنسولانتخاب شود تا کلیه سیستمهای خودرو شامل کنترل دینامیک (VDC)، سیستم ضد لغزش(E-Q2)،موتور و گیربکس ، ترمزها و فرمان خودرو کاملا تحت اوامر شما خواهند بود.

D :دینامیک
انتخاب این مد رانندگی، غول قدرت و دینامیک را در جولیتا بیدار مینماید و خون اسپرتی آلفا را در رگهای جولیتا به جریان می اندازد: واکنش موتور بسیارسریع تر می شود، دور موتور به محدوده قرمز نزدیک می گردد، گشتاور موتور در همهدورهای زیاد می شود، VDC و فرمان در حالت اسپرت قرار میگیرد، لنتهای ترمز به دیسکنزدیک می شود تا زمان توقف کاهش یابد، سیستم ضد لغزش دیفرانسیل E-Q2 هم امکان عبورایمن از هر پیچی را فراهم می آورد.

N :رانندگی روزمره و عادی
آرامش ورانندگی اقتصادی حاصل انتخاب این مد است. استهلاک و مصرف سوخت خودرو در این حالت بهکمترین حد خود می رسد در عین حال خودرو قابلیتهای دینامیکی خود را تا حد زیادی حفظمی کند.

A :شرایط هوایی نامساعد
زمانی که شرایط آب و هوایی بد می شود،تکنولوژی در جولیتا به کمک شما می آید. در این حالت هماهنگی کامل بین سامانه کنترلدینامیکی خودرو (VDC) و سیستم ضد لغزش دیفراسیل (E-Q2) و سیستم ضد لغزش چرخها(ASR) با فرمان و ترمز ها سبب جلوگیری از هرگونه لغزش خودرو می شود.

جولیتا تجهیزات الکترونیک زیادی را به صورت استاندارد دریافت می کندکه برخی از آن ها عبارتند از کنترل دینامیکی خودرو VDC، کنترل پایداری الکترونیکی و DNA انتخابی آلفارومئو است که به راننده اجازه می دهد سه نوع رانندگی Dynamic، Normal و All Weather را انتخاب کند.این تنظیمات رفتار موتور، ترمزها، فرمان، تعلیقو جعبه دنده را کنترل می کند. از امکانات این خودرو می توان به 6 کیسه ایمنی هواترمزهای دیسکی در عقب و دیسکی خنک شونده در جلوست که به سیستم های کمکی ABS،EBD ، EBA، ASR، Hill Holder، MSR ،CBC،Q2E و DST مجهز شده است.از دیگر امکانات این خودرومی توان به صندلی های برقی ردیف جلو و تاشو در ردیف عقب، آینه های برقی فتوکرومیکمجهز به گرمکن، سنسور پارک عقب، کروز کنترل، سنسور باران، سیستم استارت استاپ،تزئینات داخلی فیبر کربنی و… اشاره کرد.سقف پانوراما، رینگ های تیتانیومی،کالیپرهای قرمز رنگ مسابقه ای، بلند گوهای مارک Bose ، سامانه ناوبری، چرم طبیعیروکش صندلی ها و تنظیم گودی کمر از امکانات سفارشی این خودرو به شمار میروند.جولیتا توسط موسسه تست تصادف یورو ان کاپ مورد آزمایش قرار گرفته است و با کسب 87 درصد امتیاز توانسته هر 5 ستاره ایمنی را از این موسسه دریافت کند و به عنوانایمن ترین خودرو کامپکت ساخته شده شناخته شود. جولیتا در سال 2010 توسط این موسسهبهترین خودرو خانوادگی کوچک در این رده نامگذاری شده است

Leave a Reply